A magyarok ősi hitvilágának igazi gyökere és kútja a Boldogasszony tisztelet.
A hitvallás jelenti, hogy mit gondolunk, mit érzünk a bennünket körül vevő világról – ez mozgatja érzelmeinket, gondolatainkat, cselekedeteinket.
A Boldogasszonyság nem más, mint a Teremtő Élet biztonságot adó fényének örök óhajtása. Minden ember eredendően lelkében hordja Őt.
AZ „ISTENFOGALOM” KÉT LEGFŐBB ISMERTETŐJE:
EMBERFELETTISÉG, ÖRÖKKÉVALÓSÁG
Őseink, elődeink a Termékenység és a Fényvallás követői voltak.
A Fény a Teremtő erő, mint örökvilágosság az Isten Törvényes Tudása és
Boldogasszonyunk anyai szeretete.
A hit nagyon fontos, mert hittel csatlakozunk a világhoz, ez minősíti lelkiségünket. Lelki üdvünkhöz tartozik, hogy ISTENSZERETŐ, tisztelő és Ő Benne bízó,
– nem Istenfélő NÉP VAGYUNK.
A magyar ember nem helyezi az Istent elérhetetlen magasságba, hanem részesévé teszi – magában hordja. Magasztalja és perlekedik Vele, de mindig Vele él jóban, rosszban. Az Istennel közvetlen kapcsolatban álló hívő lelkek jósága, és jóra törekvése alapozza a Természet Rendjének tiszta és egészséges szemléletén nyugvó Erkölcsöt. Ez az erkölcstan tehát nem szolgál vallási érdeket, hanem a Tiszta Lelkiismeretet tartja az indítékaink és megnyilatkozásaink forrásának.
Istentől irányított Tiszta Lelkiismeretnek a szavát tudja és hiszi
„Isten Szavának” és „Isten Akaratának”.
Az imádkozás a lélek legbensőbb kapcsolata Teremtőjével.
ANYA - ATYA - FIÚ
E szentháromság adja az Élet Törvényét.
Egységét a Boldogasszonyunk A n y a i s z e r e t e t e, fénye hatja át.
Áldást e Szentháromságból attól kapod, akitől kérted.
„AMINT FENT ÚGY LENT - AMINT LENT ÚGY FENT
"MIKÉPPEN A MENNYBEN - ÚGY A FÖLDÖN IS”
Az ima, fohász napi szükséglet a magyar ember számára. Istenünk kiáradó fényének az egyenlő szárú kereszt, Napkereszt a megjelenítője, mely az IGE. Minden ága egy alapelem: - Víz, Föld, Levegő, Tűz nélkülük nincs élet a Földön.
A négy alapelem az anyaság, a létezés, az élet tiszteletét jelenti – ŐS–TEN jele Ön magáról. Az életfa (élőfa), mint ötödik elem van jelen a magyarok ősi hitvilágában.
Az Anyaisten, Ősanyánk abban különbözik a közönséges embertől, hogy nem volt születése – öröktől fogva él és élete nem ismer véget.
A Boldogasszonyság nem más, mint a Teremtő Élet örök biztonságot adó fényének óhajtása. Az ŐSTUDÁS kódolva BENNÜNK ÉL. Ismerjük ABBA Atyánkat, és égi Édesanyánkat a Boldogasszonyt, akinek neve: BABBA. (SZÉP)
Ősi hitvilágunk szerint az esztendő körének számos Boldogasszony arca ismeretes – a változások rendjében mindig más-más minőségét, erényét mutatja meg.
Az Életünk minden fontos helyzetét átszövi a Boldogasszonyság.
A Babba, egyetlen asszony-erő megnyilvánul a fogantatáskor az élet hajnalán, ekkor az óhajtás betelik az óhajtottal. Születésünkkor „URUS” orvos, bába, vagy a „mágus nővérek” Boldogasszonyunkat látják, Ő sugallja, miként cselekedjenek.
Az ősi-hit szerint az újszülöttet családi szertartással „családba fogadják”. Nevet az édesanya ad gyermekének.
A „legény-avatás” a fiúgyermek 18 éves -, a hajadon leányok „pártába-avatása” 16 éves korban történik. Ősi imádsággal fordulnak Boldogasszonyunkhoz a Szertartásokon. Legtöbbször „eljegyzés” is e magasztos családi ünnepség, Boldogasszony készíti fel a testi vágyaktól szabadult embert az utolsó átváltozásra is, Ő általa térhetünk tisztán, szüzen a Teremtő Fényhez. Halálunk óráján Babba jön el, hogy sirató asszonyok imáival átvezessék lelkünket a „nagy vízen”.
Albert Éva Katalin iparművésznő az Égiek sugallatára alkotta meg gyöngyözött textilkép sorozatát. A magyar ősi hitvilág újra élesztését kívánja a t i z e n h a t B o l d o g a s s z o n y minőséggel megvalósítani.
Szarvasősanya, Béke Királynője, Gyertyaszentelő -, Babba -, Gyümölcsoltó -, Nagy Boldogasszony, Boldogasszony Szíve Szeretetlángja, Sarlós -, Kármelhegyi-, Havas-, Kis Boldogasszony, Fogolykiváltó -, Magyarok Nagyasszonya (Rózsafűzér Királynője), Nádi-, Csillagösvény Győzelmes Királynője, Szeplőtelen Fogantatás Boldogasszonyok.
A nemzet önazonosság tudat fényében létrejött gyönyörű alkotások összessége
p á r a t l a n k i n c s e v i l á g o n !
2012. március 2-án az Ősi Hitünk Boldogasszonyának Őrzői közössége ősi hitvilágunk szellemiségének közvetítésére alakult, mint becsületbeli társaság. E magasztos küldetést tartjuk szem előtt.
Az Égiek segítségét kérve haladunk vállalt utunkon, és gyűjtjük a Boldogasszonyok palástja alá az Ő népét!
Jó Istenem!
Imával kérem Egedet,
A Kegyelmedet…
Segedelmedet.
(Káldeusi ima)
Budapest, 2014. március 3.
Ősi Hitünk Boldogasszonyának Őrzői
________________________________